Jauktā kora "Juventus" koncerts "Ziemassvētku saullēkts"

Notiek: 9. decembris 19:00 - 20:30
MADONA; Madonas (Lazdonas) evaņģēliski luteriskā baznīca

Brīnišķīgs priekšnesumu kora "Juventus" sniegumā Adventa laika noskaņās. Latvijas Universitātes jauktais koris "Juventus" ir senākais Latvijas augstskolu koris. Kopš dibināšanas 1920.gadā tas pastāvīgi ir bijis viens no spēcīgākajiem Latvijas amatieru koriem. Kolektīvs guvis nozīmīgus panākumus gan Latvijā, gan ārzemēs. Laika gaitā kori vadījuši tādi ievērojami diriģenti kā Haralds Mednis, Daumants Gailis un Juris Kļaviņš. Kopš 2014.gada tā mākslinieciskais vadītājs ir bijušais madonietis Valdis Tomsons. Korī strādā arī diriģents Mikus Abaroniņš un vokālā pedagoģe, bijusī madoniete Inga Lisovska.

Kopš 2014.gada Valda Tomsona virsvadībā "Juventus" ir piedalījies un guvis godalgas vairākos vietēja un starptautiska līmeņa konkursos. Ar retrospektīvu koncertu koris ir atzīmējis kolektīva pastāvēšanas 95. gadadienu. Savas aktīvās koncertdarbības ietvaros "Juventus" sadarbojies gan ar akadēmiskās, gan populārās mūzikas profesionāļiem - Armandu Siliņu, Arturu Maskatu, grupu "Dagamba", DJ Rudd un citiem. 2015.gadā koris kopā ar Valsts Kamerorķestri "Sinfonietta Rīga" diriģenta Normunda Šnē vadībā un grupu "Dagamba" īstenoja Baltijas valstīs nebijušu kopprojektu - spilgtu koncertprogrammu uz tobrīd Baltijā nozīmīgākā populārās mūzikas festivāla "Positivus" galvenās skatuves. Valdis Tomsons ar kori "Juventus" ieskaņojis Ojāra Vācieša Klavierkoncertu ar komponista Artura Maskata mūziku, Franka Martēna Mesu Dubultkoriem u.c.. 2017.gada aprīlī 53. Starptautiskajā koru festivālā Montrē (Šveice) iegūta "Grand Prix" balva, kā arī 1. vieta jaukto koru kategorijā.

9.decembrī mums ir dota lieliska iespēja te pat Madonā, Lazdonas baznīcā, klausīties brīnišķīgu priekšnesumu kora "Juventus" sniegumā Adventa laika noskaņās.

‌Svētīgu Adventa laiku!

‌Ieeja par ziedojumu.

‌Informāciju iesūtīja: Ilze Tomsone.
‌Mob.tālr.: 00 371 26336322.

‌Ievietoja:
‌Inga Arāja

 
 
Copyright © 2008-2018 Madona. All rigts reserved. Created by GlobalPro »