PIESAKIES KULTŪRAS JAUNUMIEM

Tauriņu un spāru diena Lubāna mitrājā

Notiek: 15. jūlijs 10:00 - 14:00
OŠUPE; Lubāna mitrāja informācijas centrs, Aiviekstes hidromezgls, Ošupes pagasts, Madonas novads, LV-4833

Aicinām pulcēties kopā tos, kuriem patīk ielūkoties dabā. Pētīt, izzināt un uzzināt tādas kukaiņu grupas, kā spāres un tauriņus. Zināšanās dalīsies entomologs, kukaiņu fotogrāfs, viens no Tauriņu vērošanas akcijas idejas autoriem - Uģis Piterāns.

Tauriņu un spāru diena Lubāna mitrājā tiks dalīta divās daļās: pirmo daļu pavadīsim iekštelpās, kur aptuveni stundas-pusotras garumā entomologs un kukaiņu fotogrāfs Uģis Piterāns iepazīstinās ar tauriņu un spāru dzīvesciklu, fotogrēšanās principiem, kas būtu jāņem vērā, kuros laika posmos dodies spāru un tauriņu „medībās”, kā arī kādas vietas būtu piemērotākas. Pēc kā vadīties, lai noteiktu sugas un kam jāziņo/jāsūta informācija par novērotajām sugām. Kā arī vēl cita informācija, kas varētu noderēt ikvienam, kas vēlas doties dabā un šīs kukaiņu grupas iepazīt vairāk.

Atrodot atbildes uz saviem jautājumiem, papildinot teorētiskās prasmes un zināšanas, dosimies dabā, Lubāna apkārtnes pļavās, lai jau dabā censtos ieraudzīt un atpazīt konkrētas tauriņu un spāru sugas. Gājiens dabā plānots aptuveni 2-2,5 h.

Aicināts ikviens zinātkārais, kas vēlas dienu pavadīt starp spārēm un taurieņiem, un nedaudz cilvēkiem.

Dalība pasākumā bez maksas.

Pieteikšanās (vēlama) un papildus informācija par tālruni: 29234956 vai uz e-pastu: lubanamitrajs@gmail.com.

Ja vēlies jau šobrīd doties dabā un patrenēties, piefiksēt savā apkārtnē redzamās tauriņu sugas, tik uz priekšu, lūgums ar ziņojumiem padalīties portālā dabasdati.lv.

‌Uzzini vairāk par Tauriņu vērošanas akciju 2017 šeit: https://dabasdati.lv/lv/article/taurinu-verosana-2017-meklejam-purvos-mitosas-sugas/2017/
 
‌Informāciju sagatavoja un iesūtīja: Lubāna mitrāja informācijas centra vadītāja Ilze Sauša.
Mob.tālr.: 00 371 29234956.

‌Ievietoja:
‌Inga Arāja