Par Latvijas valsts simtgadi...

"Mēs būsim lieli tik, cik mūsu griba," tā 1911.gadā Rainis rakstīja lugā "Indulis un Ārija". Šī atziņa caurvijusi veselu gadsimtu ar priecīgiem brīžiem un postu, iznīcību un atjaunotni, Latvijas valsts dibināšanu un valstiskās neatkarības atjaunošanu, kodolīgi paužot mūsu valstsgribu, ticību saviem spēkiem un vēlmi būt brīviem. Arī šodien mums pa spēkam ir viss, kam ticēsim. Tāpēc tā nav nejaušība, ka Raiņa citāts izraudzīts par ceļa vārdiem lielākajam notikumam mūslaiku Latvijas vēsturē.
iesūtīts: 01.03.2018lasīt tālāk »

Madonas novads gatavs svētkiem

Ir atlicis nedaudz vairāk par mēnesi, līdz XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kuru centrālās aktivitātes notiks no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam Rīgā. Dziesmu un deju svētki norisināsies Latvijas valsts simtgades svinību zīmē un sāksies ar svētku gājienu un atklāšanas pasākumu 1. jūnijā.
iesūtīts: 05.06.2018lasīt tālāk »

Madonas pūtēju orķestra panākumi XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku pūtēju orķestru skatē

10. un 11.martā Ogres novada kultūras centrā notika XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku pūtēju orķestru koprepertuāra pārbaudes un svētku dalībnieku atlases skate. Tajā piedalījās 63 Latvijas orķestri piecās grūtības pakāpēs. Madonas pilsētas kultūras nama pūtēju orķestris piedalījās IV grūtības pakāpē. Orķestru grupas tiek izvēlētas atbilstoši pūtēju orķestra dalībnieku skaitam, pārstāvēto mūzikas instrumentu dažādībai, profesionālajai mūziķu meistarībai. Jāteic, ka IV grupa ir augstākā amatieru kolektīvu grupa, jo V grupā piedalās profesionāli orķestri vai orķestri ar profesionāliem mūziķiem, kuru pamatdarbs ir tieši saistīts ar kāda mūzikas instrumenta spēli.
iesūtīts: 15.03.2018lasīt tālāk »

4. MAIJA – BRĪVĪBAS SVĒTKU – BRUŅOTO SPĒKU DIENA MADONĀ

Lai iepazīstinātu ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem arī tos iedzīvotājus, kuriem nav iespēju apmeklēt tradicionālo valsts svētku parādi 18.novembrī Rīgā, pirms vairākiem gadiem aizsardzības nozare aizsāka jaunu tradīciju – valsts Neatkarības atjaunošanas dienā, 4.maijā, kādā no Latvijas novadiem organizēt Nacionālo bruņoto spēku dienu.
iesūtīts: 10.04.2018lasīt tālāk »

Uz svētkiem brauks visi!

Veiksmīgi noslēgušās XXVI VISPĀRĒJO LATVIEŠU DZIESMU UN XVI DEJU SVĒTKU deju (8. aprīlī) un koru (15.aprīlī) repertuāra pārbaudes skates Madonas apriņķa deju kolektīviem un koriem. Citējot deju skates žūrijas teikto: "Uzrādot lielisku sniegumu, uz svētkiem dosies visi deju kolektīvi!" un koru skates laikā teikto - "Ar šādiem punktiem! Un jums vēl ir šaubas?!"
iesūtīts: 17.04.2018lasīt tālāk »

"Simtgades zaļumballe” – simts dienas pirms Latvijas valsts dzimšanas dienas un kopā sanākšanas un svinēšana visos novados un pasaulē

Jau senlaikos latvieši ir pratuši rast laiku, lai pulcētos zaļumos uz deju vakaru. Kaimiņš uzrunājis kaimiņu, dodoties kopīgā pāris kilometru garā pastaigā uz lampiņām izgaismoto estrādi, dziedādami un priecādamies par satikšanos. Mēs šo tradīciju esam kopuši ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē. Visur, kur pulcējāmies, skanējušas ziņģes un dažā dos laikos atļautas un aizliegtas dziesmas, kas izdejotas mājas ballītēs un kopīgās satikšanās reizēs.
iesūtīts: 07.08.2018lasīt tālāk »

22 Austrumlatvijas reģiona koklētāju ansambļi ar 155 dalībniekiem sniedz Madonā Dziesmusvētku ieskaņas koncertu

Arī koklētāju ansambļi gatavojas Latvijas simtgades Dziesmu svētkiem un pavisam drīz, no 14. līdz 16.aprīlim, kolektīvi stāsies žūrijas priekšā Rīgā, lai atrādītu apgūto. Madonas pilsētas kultūras namā koncertā “Pastāsti man, vecmāmiņ” divdesmit divi Austrumlatvijas koklētāju ansambļi ar 155 dalībniekiem atskaņos svētku repertuāru un savus izvēlētos skaņdarbus svētku skatei.
iesūtīts: 01.03.2018lasīt tālāk »

Otrās Latvijas valsts simtgades programmas filmas “Ievainotais jātnieks” pirmizrāde Madonas pilsētas kultūras namā

Ar filmu par Brīvības pieminekļa celtniecību Nacionālais kinocentrs turpinās 16 valsts simtgadei veltītā cikla filmu izrādīšanu visā Latvijā. Monumentālā tautas nacionālās apziņas simbolā tēlnieks Kārlis Zāle iemūžinājis savu Latvijas valsts vīziju un nemirstību. Valsts simtgadi svinēsim kopā ar Brīvības pieminekļa autora 130 dzimšanas dienu.
iesūtīts: 13.10.2017lasīt tālāk »
   1 2   
Copyright © 2008-2018 Madona. All rigts reserved. Created by GlobalPro »