Atzīmējot akcijas „Baltijas ceļš” 25.gadadienu, Madonā notiks Latvijas Senioru koru svētki

2014.gada 23.augustā pulksten 16.00 Madonas pilsētas estrādē notiks Latvijas Senioru koru svētki. Koncerta iecere ir pieskarties akcijas „Baltijas ceļš” tēmai, savai zemei un saknēm, nākotnei. 15 kora dziesmas, to starp „Mosties agri, Madona” (Madonas himna), „Līgo dziesmas”, „Savās mājās, savā tēvijā” un „Vecpiebalgas ūdensrozes” izskanēs vienojoties 1130 dziedātāju balsīm. Madonas deju apriņķa dažādu paaudžu tautisko deju kolektīvi papildinās koncertu ar repertuāru no deju klasikas - „Sudmaliņas”, „Spriguļi” - līdz pat jaunradei - „Rūgtin, rūga”, „Gavilēšana” un citām.
iesūtīts: 18.08.2014lasīt tālāk »

Jūlija beigās Ventspilī notiks Latvijas Amatierteātru salidojums

No 2014.gada 25. līdz 27.jūlijam Ventspilī norisināsies XIII Latvijas Amatierteātru salidojums. Ventspils pilsētā un novadā tiks spēlēti 39 no aizvadīto gadu veiksmīgākajiem Latvijas amatierteātru iestudējumiem - dažādi pēc žanra, formas, attēlotā laikmeta, kā arī izteiksmes līdzekļu izvēles. „Trīs dienas vairāk nekā 2000 dažādu profesiju ļaudis, kuriem pasaules uztvere un atklāšana caur teātri ir aizraušanās un dzīves nepieciešamība, piepildīs Ventspili un Ventspils novadu ar savu azartu un prieku,” stāsta Latvijas Nacionālā kultūras centra amatierteātru eksperte Dace Vilne.
iesūtīts: 04.07.2014lasīt tālāk »

Starptautiskā folkloras festivāla „Baltica 2015” skatēs folkloras kopas rāda augstu māksliniecisko līmeni

Līdz ar 2014.gada 5.maija koncertiem Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā „Mazā Ģilde” ir noslēgušās Starptautiskā folkloras festivāla „Baltica 2015” skates. Ņemot vērā augsto māksliniecisko līmeni, kādu kolektīvi ir demonstrējuši skatēs, 2015.gada festivālā „Baltica” piedalīsies rekordliels dalībnieku skaits - 206 folkloras kopas, etnogrāfiskie ansambļi un lauku kapelas. Festivālā piedalīties tiks aicināti vērtējumu „izcili”, „gandrīz izcili” un „labi” saņēmušie kolektīvi.
iesūtīts: 15.05.2014lasīt tālāk »

Šonedēļ Rīgā notiks pašdarināto tērpu skate „Radošais nemiers”

2014.gada 15. un 16.maijā pulksten 18.00 visi interesenti aicināti uz Rīgas centrālās bibliotēkas mākslas un mūzikas nodaļu Brīvības ielā 49/53, 2.stāva zālē, kur notiks dažādās rokdarbu tehnikās pašdarināto tērpu skate „Radošais nemiers”. Rokdarbi joprojām ir modē - to apliecinās skates dalībnieki, kas skatītājiem piedāvās dažādās tehnikās veidotus tradicionālus, mūsdienīgus un pat avangarda tērpus. Skatē būs redzami pašausta auduma kostīmi un mēteļi, filcēti mēteļi, apmetņi un šalles, smalka, ažūra tamborējuma vasaras jaciņas un citi tērpi. Skatei pieteikti gan bērnu un pieaugušo, gan sieviešu un vīriešu tērpi. Žūrija vērtēs darbu oriģinalitāti, kvalitāti, tehnisko izpildījumu un sarežģītību, kā arī tērpa estētiku.
iesūtīts: 13.05.2014lasīt tālāk »

Valkā notiks II Latvijas Senioru vokālo ansambļu konkurss

2014.gada 26.aprīlī plkst.12.00 Valkas pilsētas kultūras namā (E. Dārziņa iela 8, Valkā) notiks II Latvijas Senioru vokālo ansambļu konkurss "Jānim Cimzem - 200". Konkursā piedalīsies 42 senioru ansambļi no visas Latvijas. Ansambļi konkursā izpildīs latviešu tautasdziesmu a cappella vai latviešu tautasdziesmu Jāņa Cimzes apdarē, latviešu komponista oriģināldziesmu un brīvas izvēles dziesmu. Vokālajiem ansambļiem, kas piedalās Dziesmu un deju svētku procesā, atšķirībā no koriem nav koprepertuāra, tādēļ katrs ansamblis piedāvās unikālu programmu.
iesūtīts: 22.04.2014lasīt tālāk »
Copyright © 2008-2018 Madona. All rigts reserved. Created by GlobalPro »