Informatīvs seminārs par dabas skaitīšanu

iesūtīts: 2017.07.28 13:44
Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Madonas novada pašvaldību 1.augustā plkst. 11.00 Madonas novada pašvaldībā (Saieta laukums 1, Madona, Madonas novads, 3.stāvā) aicina uz bezmaksas informatīvo semināru par biotopu inventarizāciju, kas tiek veikta projekta “Dabas skaitīšana” ietvaros. Paredzamais semināra ilgums – līdz divām stundām. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

Daļa īpašnieku jau ir saņēmuši informatīvas vēstules par savu īpašumu apsekošanu, daļa tās saņems turpmākajos divos gados. Semināra laikā Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāvji skaidros dabas skaitīšanas mērķi, ieguvumus un sniegs atbildes uz tādiem jautājumiem kā, piemēram,

  • Kāpēc tiek veikta dabas skaitīšana?
  • Kādas dabas vērtības tiek skaitītas?
  • Ko tas nozīmē zemes īpašniekam, ja viņa īpašumā tiek konstatēts ES nozīmes aizsargājams biotops?
  • Kāds ieguvums zemes īpašniekam no dabas skaitīšanas?

Tāpat seminārā piedalīsies dabas eksperts, kurš sniegs priekštatu par to, kā praktiski dabā notiek biotopu inventarizācija, kā arī atbildēs uz interesentu jautājumiem.

Programma:

11:00 – 11:45 informācija par projektu “Dabas skaitīšanu”

11:45 – 12:15 dabas eksperts skaidro biotopu inventarizācijas praktisko norisi

12:15 – 13:00 atbildes uz jautājumiem

Jau iepriekš informēts, ka jūnijā sākumā visā Latvij


Kā sācies projekts “Dabas skaitīšana”, kura ietvaros tiek veikta Eiropas Savienības nozīmes īpaši aizsargājamo biotopu jeb dzīvotņu izplatības un kvalitātes apzināšana. Dabas skaitīšana ilgs līdz 2019.gada nogalei, un šajā laikā Dabas aizsardzības pārvaldes uzdevumā eksperti veiks aizsargājamo biotopu pārbaudi gan valsts, gan privātajās zemēs. Vairāk informācijas: www.skaitamdabu.gov.lv

Dabas skaitīšana tiek īstenota ES Kohēzijas fonda projekta “Priekšnosacījumu izveide labākai bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai un ekosistēmu aizsardzībai Latvijā” jeb “Dabas skaitīšana” ietvaros.


Informāciju sagatavoja:
‌Elīna Prikule
‌Projekts “Dabas skaitīšana”
‌Projekta vadītājas asistente
‌Tālr.:27794799
‌elina.prikule@daba.gov.lv

‌Informāciju ievietoja: Ilze Riekstiņa
Copyright © 2008-2018 Madona. All rigts reserved. Created by GlobalPro »